Nokian urheilijoiden puheenjohtajan kapula vaihtui

NoU:n Vuosikokouksessa 16.3.2016 puheenjohtajuus vaihtui Heikki Viherlaaksolta Esa Kiviojalle. Heikki Viherlaakso on hoitanut seuran puheenjohtajuutta yli 20 vuotta ja nyt oli sopiva aika antaa tilaa seuraajalle. Heikki Viherlaakso valittiin samassa kokouksessa seuran historian ensimmäiseksi kunniapuheenjohtajaksi.

Heikki Viherlaakso jatkaa edelleen NoUn johtokunnassa vastuualueenaan majan hoitaminen.

Esa Kivioja siirtyi Nokian Pyrystä Nokian Urheilijoihin kauden 2009 jälkeen. NoU:n yleisurheilujaoston johtokunnassa hän aloitti vuonna 2010 ja Yleisurheilujaoston puheenjohtajuus alkoi kaudesta 2012 alkaen joka jatkuu toistaiseksi. Pääseuran hallituksessa Esa on toiminut keväästä 2012 alkaen ja varapuheenjohtajana keväästä 2014 ja nyt puheenjohtajan nuijan varressa 2016 alkaen.

Vastaa

Sähköpostiosoitettasi ei julkaista. Pakolliset kentät on merkitty *